Sign in to follow this  
Damzz

[ZAMKNIĘTY]Ciekawostki o Piłce Nożnej.

Recommended Posts

Ciekawostki o Piłce Nożnej

1. Podobno w grę o zbliżonych regułach do tego właśnie sportu grano w Chinach już ponad 2000 lat temu. Pierwsze doniesienia o grze można znaleźć w pismach pochodzących z około 470 lat przed naszą erą. Jest to potwierdzone że piłka nożna w obecnej formie tak naprawdę wywodzi się z Wielkiej Brytanii. 

Related image

2. Jest to najpopularniejszy sport na świecie, w piłkę nożną można grać wszędzie zarówno na Saharze jak i na Antarktydzie. Uprawia go profesjonalnie ponad 285 milionów osób z czego 5 milionów to sędziowie.

 

3. Wszystkim dobrze znany Pelé do tej pory jest najmłodszym graczem w historii który wygrał Puchar Świata grając przeciwko Szwecji w 1958 roku. Miał on wtedy 17 lat i 8 miesięcy.

Related image

 

4.  Największą piłkarską imprezą są międzynarodowe Mistrzostwa Świata odbywające się co 4 lata od 1930 roku, wyjątkowo nie odbyły się one w latach 1942 i 1946 głównie przez konflikty pomiędzy wieloma krajami oraz Drugą Wojnę Światową.

 

5. Kiedyś uważano że sport ten stworzony jest jedynie dla osób białych. Pierwszym profesjonalnym czarnoskórym piłkarzem był Andrew Watson urodzony w Gujanie Brytyjskiej, był on gwiazdą w epoce wiktoriańskiej w roku 1880.

Related image

6. W 1950 roku Mistrzostwa Świata były oczekiwane przez ostatnie 10 lat, każdy kraj miał powód do radości oprócz Indii które zostały wycofane z pucharu ponieważ wprowadzono zasadę mówiącą że zabronione jest granie na boso.

 

7. Oficjalnie najstarszym klubem na świecie jest FC Sheffield założony przez dwóch brytyjskich oficerów w South Yorkshire 1857 roku. Niestety niesamowita historia nie pomogła klubowi ani trochę i znajduje się on w jednej z najniższych lig w Wielkiej Brytanii.

logo

8. Piłkarze podczas jednego pełnego meczu potrafią przebiec ponad 10 kilometrów, najlepsi robią 130 metrów na minutę, to tak jakbyś przez 90 minut biegał truchtem bez zatrzymywania.

 

9. Spośród najsławniejszych zawodników Cristiano Ronaldo ma najmniejszą ilość tłuszczu w ciele, posiada on go tylko 7%, ma go mniej niż modelki.
Image result for ronaldo

10. Od 2014 roku na całym świecie w każdym ważnym meczu sędziowie korzystają z pianki w sprayu do zaznaczania na murawie miejsca z którego wykonywane są rzuty wolne i linii której nie mogą przekroczyć zawodnicy ustawieni w murze. Pianka znika po około 2 minutach.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawostki są napisane z wykorzystaniem wyłącznie własnej wiedzy? Jeśli nie to proszę o wstawienie źródła (strony, która pomagała Ci w tworzeniu pracy).

Ogólnie nie mam zastrzeżeń. Bardzo fajne i przejrzyste ciekawostki. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5ad77d45d5723_tematzamknity.png.3fbcf24f40d6ace6faf893328692372b.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this