Sign in to follow this  
Werni

[ZAMKNIĘTY]Barwy Legi zakazane w Białymstoku

Recommended Posts

6 maja Legia zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Jesienią klub z Podlasia nie wpuścił Legionistów na stadion. Komisja Ligi stwierdziła naruszenie ze strony organizatora, ale odstąpiła od nałożenia kary. Wygląda na to, że możliwa jest powtórka z rozrywki. Na kibicach Legii nie ciąży aktualnie żaden zakaz wyjazdowy. „Nieznani Sprawcy” opublikowali pismo, które we wtorek do Warszawy przysłała Jagiellonia. Czytamy w nim: „(…) uwzględniając negatywne zdarzenia na meczu w 26. kolejce Ekstraklasy Piast Gliwice – Górnika Zabrze oraz potencjalne zagrożenie podobnych zdarzeń na naszym meczu, wykluczam wniesienie na stadion przez Państwa kibiców elementów tzw. oprawy meczowej, flag i symboli klubowych (…)”

Bez-nazwy-1.thumb.jpg.65e7fc766a99824639d9c9c4303c3855.jpg

 

""Nieznani Sprawcy:""

Drodzy Kibice!

Ma miejsce sytuacja całkowicie bez precedensu, ewenement w skali światowej! Klub Jagiellonia Białystok przysłał dziś do Warszawy pismo w sprawie nadchodzącego meczu z Legią w którym informuje, że kibice Legii mają zakaz wnoszenia na tym wyjeździe… barw swojego klubu! Zakaz obejmuje „jakiekolwiek symbole klubowe” czyli np. koszulkę z herbem, szalik, flagi na płot czy elementy oprawy meczowej.

Kibice w każdym zakątku świata, od początku istnienia piłki nożnej, chodzą na mecze w barwach klubowych i dla nikogo nie stanowi to problemu. Dla nikogo…z wyjątkiem klubu z Białegostoku. Warto też przypomnieć, że kibice Legii Warszawa nie mają na ten mecz żadnego zakazu wyjazdowego. Oczywiste jest, że to kolejny abstrakcyjny w swej treści pretekst do niewypuszczenia nas na stadion w Białymstoku, ponieważ jasne jest, że warszawscy kibice nie mogą przystać na tego typu absurdalne obostrzenia. Jest to kolejna próba pozbawienia nas możliwości obejrzenia meczu w Białymstoku, podobnie jak poprzednim razem, kiedy to wyjazd zakończyliśmy na stadionowym parkingu, gdy ochrona zażądała… przecięcia naszych flag na pół.

Nie żądamy niczego specjalnego oprócz możliwości oglądania meczu naszej drużyny, tak jak to ma miejsce na całym świecie. Stąd uważamy, że tego typu naciągane i bezsensowne żądania pod naszym adresem są skandaliczne i niedopuszczalne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5ad77d45d5723_tematzamknity.png.3fbcf24f40d6ace6faf893328692372b.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this